Gabinety kosmetyczne i podologiczne – relacja ze szkolenia

W dniu 14.02.2013 r. w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu odbyło się szkolenie pod tytułem „Zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych i warunki konieczne do ich przeprowadzenia”. W szkoleniu wzięli udział pracownicy oddziałów higieny komunalnej z terenu całego województwa opolskiego. Pierwszą część spotkania poprowadziła pani Magdalena Gołębiowska – kosmetyczka i kosmetolog, która zajęła się tematem zasad higieny, dezynfekcji i sterylizacji oraz dobrych praktyk zapobiegających zakażeniom w gabinetach kosmetycznych. Omówiła również zabiegi kosmetyczne takie jak oxybrazja, mikrodermabrazja, rf Hebe, peeling kawitacyjny, liposukcja ultradźwiękowa, mezoterapia bezigłowa, dermomasaż oraz higienę tych zabiegów.

 

Druga część szkolenia należała do pani Anny Pawluczuk i pani Małgorzaty Pluta prowadzących gabinety podologiczne. Podologia jest jedną z dziedzin nauki z pogranicza medycyny i kosmetyki zajmującą się profilaktyką, diagnozą i leczeniem chorób stóp.  Podczas wykładu omówiono zabiegi, które wykonuje się w gabinetach podologicznych (skracanie paznokci, ich rekonstrukcja, korekcja wrastających paznokci, usuwanie odcisków itp.) oraz zasady dot. higieny, dezynfekcji i sterylizacji, których należy przestrzegać podczas takich zabiegów.

 

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego
Instytut żywności i żywienia
Monitoring Jakości Sanitarnej Wody
Instytut Medycyny Pracy
Ministerstwo Zdrowia
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu ul. Krakowska 51
45-018 Opole
tel.:77 44-28-500 fax: 77 44-28-505 email:sekretariat@psseopole.pl czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:05